Jak wybierać nawigację GPS?

Jednym z najważniejszych elementów pracy każdego z kierowcy zawodowego, jest odpowiednia nawigacja, która umożliwi nam łatwe dotarcie do miejsca docelowego. Przecież niemożliwe jest, aby przy jednoczesnym kierowaniu pojazdem z kilkutonowym ładunkiem, szukać palcem na papierowej mapie połączenia z jednej na drugą autostradę. Czym kierować się przy wyborze tego urządzenia dla wielokilometrowych tras? Sprawdźmy to!

Po co mi to?

Już teraz duża część z was może sobie zadać pytanie: no ale po co mi kupować nowy sprzęt? Przecież mamy dostęp do Google Maps na naszym telefonie, a gdyby nie byłoby nas stać na żaden smartfon, to przecież nawigacje w salonach z elektroniką kosztują naprawdę niewiele! Jednak nic bardziej mylnego! Zawodowiec mający w swoich rękach tak potężną maszynę potrzebuje czegoś całkowicie innego i dziś istnieje potrzeba, aby posiadał on rozwiniętą technologiczną nawigację, która pozwoli mu na znacznie więcej, niż zwykła to, co znajdziemy w „osobówkach”.

mapa miasta

Zawodowcy potrzebują więcej

Jak wiecie, nawigacja dla samochodów osobowych zwykle ogranicza się do umownego określenia najlepszej możliwej trasy wraz z czasem dotarcia do wybranego punktu. Dla kierowcy ciągnika siodłowego jest to absolutnie za mało! Jak zapewne wiecie, istnieją drogi z ograniczeniami dla pojazdów tego typu, a próba wjazdu na taki odcinek trasy może się skończyć bardzo wysokim mandatem. Nie obejdzie się także bez jasnych oznaczeń tego, jakiego typu jest to droga. Nieutwardzona jezdnia pośrodku danej miejscowości to niebezpieczeństwo zarówno dla naszego samochodu, który nie jest przystosowany do takich wertepów, jak i dla samego ładunku, narażonego na zniszczenia.

nawigacja na tablecie

Źródło informacji

Skąd GPS biorą swoje informacje? W większości przypadków mowa tutaj o transferze danych. jednak wiadomo, że nie zawsze jest on dostępny. Przerwy w przesyle danych mogą być naprawdę kosztowne, zwłaszcza gdy poruszamy się po autostradzie, na której niemożliwe jest błyskawiczne zawrócenie. Odległości między węzłami często sięgają nawet do kilkunastu kilometrów, a opóźnienia we współczesnej logistyce są bardzo, ale to bardzo kosztowne i to dla wszystkich, zarówno klienta, jak i przewoźnika! Właśnie dlatego warto kupić model, pozwalający pracować w trybie online

Podsumowanie

Nawigacja dla kierowcy zawodowego ma całkowicie inne cechy niż ta dla kierowcy osobowego. Amator nie potrzebuje tak wielu cech, które dla kierowcy zarabiającego w ten sposób na życie są absolutnie niezbędne. Taka inwestycja zwróci się zawsze! Wy będziecie łatwiej poruszać się po całym kontynencie, a wasi klienci będą zachwyceni jakością waszych usług!