Charakterystyka optymalnego monitoringu GPS

Nie sposób nie docenić zalet nowoczesnego monitoringu GPS. Przy tym może być on używany zarówno jako narzędzie do skutecznego zarządzania flotą, jak i zabezpieczania samochodów o charakterze prywatnym. Trudno się zatem dziwić, że jest to rozwiązanie wykorzystywany w coraz większej liczbie przedsiębiorstw.

Stale zwiększający się popyt na systemy służące monitorowaniu aut idzie w parze z liczbą firm to rozwiązanie oferujących. Dlatego wybór właściwego systemu powinien być podporządkowany poniższym zagadnieniom.

Indywidualne potrzeby

Kluczem jest dopasowanie narzędzia do swoich własnych potrzeb. Jest to oczywiście truizm, powtarzany wielokrotnie przez sprzedawców, ale trzeba  przyznać, że całkiem celny. Najlepszym rozwiązaniem, łączącym się z tym poglądem jest system wszechstronny, ale równocześnie prosty w obsłudze.

Planując montaż monitoringu GPS w samochodzie prywatnym, pierwszym krokiem, jaki należy zrobić, jest wykorzystanie zabezpieczenia antywłamaniowego. Nie dość, że kradzież samochodu będzie się wiązała dla firmy ze znacznymi kosztami, to jeszcze w opinii ludzi będziemy postrzegani jako przedsiębiorca, który nie przykłada wagi do podstawowej ochrony swoich dóbr. Przy tym taki pojazd nie będzie wymagał modułów kontrolnych, rozliczających na bieżąco paliwo czy kontrolujących czas jazdy.

Inaczej wygląda to w przypadku floty. Taki system powinien uwzględniać stałe monitorowanie pracy kierowcy, ale i analizę przebytej do tej pory drogi oraz szukania ewentualnych, lecz bezpiecznych skrótów.

Jakość, nie jakoś

Decydując się na monitoring, trzeba pamiętać o tym, że musi być wykonany z elementów charakteryzujących się wysoką jakością, aby zapewnić precyzję działania. Części to jednak nie wszystko – trzeba je jeszcze odpowiednio zamontować. Nie należy również zapominać o stałym nadzorze firmy, która zajmuje się jego obsługą. Zminimalizuje to przykre powikłania i ewentualne błędy wynikające z nieprawidłowego działania narzędzia.

Komfort użytkowania

Wygoda to podstawa, zatem korzystanie z monitoringu nie powinno sprawiać problemów podczas sprawdzania położenia pojazdu oraz dotychczas przebytej trasy. Tyczy się to również łatwego dostępu do archiwum danych, mogących wspomóc analizę tras poszczególnych pojazdów. Dochodzi do tego jeszcze konieczność klarownego zarządzania flotą, tak aby monitorować ją przy pomocy pojedynczego panelu.

Podsumowanie

Wybranie odpowiedniego systemu monitoringu GPS, mimo ewentualnych trudności w selekcji, w znaczny sposób usprawni działanie firmy. Przy tym zawsze istnieje możliwość, aby w tej kwestii poradzić się specjalistów.

 

Sprawdź rozwiązania monitoringu GPS oferowane przez Verizon Connect.