Klocki dla małych i dużych

Wszyscy dorośli doskonale wiedzą, że dzieci uwielbiają otrzymywać prezenty. Różnego typu podarunki można wręczać maluchom nie tylko na urodziny czy na święta, ale także bez okazji. Jeśli na przykład nasze dziecko dostało jakąś dobrą ocenę, jeśli zrobiło coś o co je poprosiliśmy lub jeżeli po prostu chcemy je w jakiś sposób uhonorować, to także możemy dać mu jakiś skromny gadżet. Co zatem wybierać dla maluchów? Na które zabawki zwracać uwagę?

Klocki dobre na wszystko

Jeśli nie wiemy jaki prezent kupić, to wybierzmy zabawki – klocki dla dzieci. Jest to bardzo klasyczne rozwiązanie, ale każdy maluch z pewnością ucieszy się z takiego podarunku. Nawet jeżeli w pokoju dziecka jest już niejeden zestaw klocków, to kolejne tego typu akcesoria na pewno będą się od siebie różnić i przysporzą maluchowi sporo radości. I tak na przykład dla najmłodszych dzieci musimy wybierać klocki dedykowane do ich wieku. Na opakowaniach takich zabawek zawsze można znaleźć informacje dla kogo dedykowany, jest dany zestaw. Klockami może się bawić nawet sześciomiesięczne dziecko. Trzeba tylko wybierać dla niego duże elementy wykonane z bezpiecznych materiałów. W tej roli świetnie sprawdzą się piankowe lub silikonowe klocki. Z kolei dla przedszkolaka fajne będą klocki drewniane w różnych kształtach i kolorach. Jeśli do zestawu dołączone będzie specjalne wiaderko z przykrywką, to maluch zyska dodatkowy sorter do klocków.

Klocki dla starszaków

Szukając klocków dla większych dzieci, możemy zwrócić uwagę na różne plastikowe zestawy, które idealnie nadają się do budowania wież, mostów, robotów i wielu innych konstrukcji. Takie klocki bardzo łatwo się ze sobą łączy, ale równie szybko można je rozłożyć i na nowo zacząć coś z nich budować. Oczywiście im więcej elementów w zestawie tym lepiej. Ciekawym rozwiązaniem dla starszych dzieci będą także klocki magnetyczne. Składają się one z małych elementów, które mają na swoich końcówkach magnesy. To właśnie dzięki nim można łączyć ze sobą klocki i tworzyć przeróżne elementy.